Menü

Omuz Omuza Kimdir?Omuz Omuza Kimdir?

Omuz Omuza, dezavantajlı bireylere ve yeteneklerine odaklanmış bir İnsan Kaynakları organizasyonudur.

‘Önceliğimiz’ değil, ‘tek amacımız’ dezavantajlı bireyleri daha iyi tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu sayede en verimli olabilecekleri iş imkanlarını bulup istihdamda yer almalarını sağlamaktır. Bu sayede sadece iş arayan aday için değil, işveren için de sıra dışı bir fayda üretmektir.

Hedefimiz sadece dezavantajlı bireylerin kanuni gerekler doğrultusunda herhangi bir işte istihdam edilmesi değil, elde edilecek sonuç değerlendirildiğinde, ‘engelli’ değil, ‘değerli’ adayın değerini bulduğu bir işe alım süreci yürütmek ve sonuçlandırmaktır.

 

Ne yapıyoruz?

Dezavantajlı bireylerin en verimli şekilde istihdam edilebilmeleri için adaylara ve işverenlere en doğru seçenekleri sunuyoruz.  Engelli adaylar ve işverenlerle omuz omuza vererek bambaşka bir işe alım deneyimi sunuyoruz.

 

Neden Omuz Omuza ?

Omuz omuza vermek,  eş değer kuvvetlerin güç birliği yapmasıdır. Omuz omuza verenlerden biri diğerine lütufta bulunmaz; destek olur ve elde edilen sonuçtan ortak bir fayda oluşur.

Omuz veren, tek başına kaldırabileceğinden daha fazla yük kaldırmış olur, böylelikle elde edilecek toplam başarının derecesini artar. İşte bu yüzden Omuz Omuza Hayat Daha Kolay!

Milyonlarca insan, binlerce farklı sebepten dolayı dezavantajlı durumda. Dikkat sürelerinden fiziksel yetersizliklere kadar uzmanlık gerektiren birçok sebep, engelli istihdamını, ancak özel olarak ele alındığında anlaşılabilir ve yönetilebilir bir konu haline getiriyor.

Omuz Omuza bu alanda eksiği kapatmak için var. Daha da önemlisi, bir konuda sahip olduğu dezavantajı başka bir alanda avantaja çevirmiş, topluma pozitif katkı verecek binlerce yeteneği kazanmak için var.